Wesele z dziećmi czy bez?

wesele z dziećmi

Ślub i wesele to bardzo rodzinna uroczystość. Jednak coraz częściej słyszy się o weselach bez dzieci. Oznacza to ni mniej ni więcej, że na przyjęciu są sami dorośli.

Jakie są tego plusy a jakie minusy?

Pomyślmy najpierw nad plusami dla pary młodej. Oczywistym jest mniejszy koszt. Ograniczamy w ten sposób listę gości – jednak dzieci 3-4 letnie już mają zwykle swoje miejsca i przygotowane zmienione menu. To kosztuje więc nie zapraszając ich można te koszty odciąć. Podobnie z kosztem jakichkolwiek atrakcji dla nich. Animatorzy czy opiekunki które by zajęły czas dzieci to dodatkowy wydatek.

Czy są jakieś plusy dla gości? Cóż jeśli mają z kim zostawić dzieci w domu na całe wesele to bez przeszkód mogą się na nim bawić tak długo jak chcą. Każdy bowiem wie, że dzieci zwłaszcza te mniejsze mają trudność z wytrzymaniem choćby do 22 na weselu nie mówiąc dalej.

Pozwoli również rodzicom na chwilę oderwać się od opieki na dzieckiem i po prostu spędzić przyjemny wieczór z rodziną. Jednak tylko wtedy gdy dzieci są pod dobrą opieką w domu.

Właśnie i tym przechodzimy do minusów wesela bez dzieci. Zaczynając tym razem od gości – będą musieli znaleźć odpowiedniego opiekuna dla swoich dzieci. Jeśli zaś go nie znajdą, nie pojawią się na weselu wcale.

Trzeba też wziąć pod uwagę, że wielu rodziców nie chce zostawiać swoich dzieci. Mogą być one po prostu za małe, żeby zostawić je na tak długo. To sprawia trudność dla gości, którzy z tego powodu mogą odmówić przyjścia.

Innym powodem, dlaczego wesele bez dzieci może być złym pomysłem jest uraza rodziny. Niektórzy goście mogą poczuć się urażeni faktem niezaproszenia ich pociech. Oczywiście, to para młoda jest najważniejsza tego dnia, ale zdanie rodziny może i tak popsuć nam ten dzień.

Co zatem przemawia za weselem z dziećmi?

Po pierwsze oczywiście uniknięcie wielu nieprzyjemności ze strony rodziny. Zaproszenie razem z dziećmi jest po prostu lepiej odbierane. W dodatku nigdy nie wiadomo, czy dana para nie zdecyduje się sama z siebie nie brać dzieci, bo ma możliwość, by je z kimś zostawić.

Zaproszenie z dziećmi po prostu oddaje decyzje w ręce gości, co jest lepiej odbierane.
Innym powodem dla którego jest lepiej zaprosić dorosłych z dziećmi jest fakt, że nie każdy ma je z kim zostawić, o czym była już mowa.

Plusem przemawiającym za weselem z dziećmi są oczywiście wspomnienia. O wiele lepiej pamięta się przyjęcie, na którym były dzieci ożywiające całość śmiechem i zabawami. Nie da się ukryć, że to właśnie dzieci i ich energia są przykładem dla wielu starszych, by się również zacząć bawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *