Kogo wziąć na poszukiwanie sukni ślubnej?

suknia ślubna

W wielu miejscach można znaleźć tysiące porad dotyczących tego, jak szukać i znaleźć idealną suknię ślubną. Takie rady czasem bywają pomocne, ale nierzadko wprowadzają przyszłe panny młode w jeszcze większy stan zakłopotania.

Koniec końców nie mają one pojęcia, kogo słuchać i jakimi zasadami się kierować. Szukają inspiracji głównie w Internecie i nierzadko w ten sposób dowiadują się, jaka moda ślubna byłaby dla nich dobra, jednakże tak czy owak i tak ostatecznie muszą zrealizować misję, jaką jest zrobienie konkretnego zakupu w salonie.

Aby ułatwić sobie wykonanie tego kluczowego kroku i wypełnienie najważniejszego zadania, warto na pewno poprosić kogoś o pomoc. Doświadczony doradca zawsze się przecież przyda, a niekoniecznie musi być nim tylko i wyłącznie ekspedient lub ekspedientka sklepu.

Na zakupy warto po prostu zabrać kogoś ze sobą. Większość przyszłych panien młodych tak właśnie postępuje. Mało która ma w sobie na tyle dużo odwagi, by zupełnie samodzielnie zdecydować się na zakup konkretnego modelu kreacji.

Lepszy żaden doradca niż kiepski

Nieodpowiedni doradca będzie jednak gorszy od żadnego doradcy. Należy więc uważać na to, aby nie przesadzić z ilością osób, które zabierze się ze sobą na poszukiwania sukni ślubnej. Grono doradców nie może być też nastawione zbyt pochlebnie do panny młodej.

W takim wypadku na wszystkie suknie ślubne reagowałoby przesadnym entuzjazmem, który nie byłby ani trochę pomocny. No bo skoro panna młoda we wszystkim wyglądałaby świetnie, to równie dobrze mogłaby wybrać pierwszą z brzegu sukienkę, bo i tak usłyszałaby na jej temat wyłącznie same komplementy.

Dobry doradca to taka osoba, która potrafi szczerze wyrazić swoje zdanie. Nie zawsze jego słowa będą przyjemne, ale to właśnie z krytyki można wyciągnąć najwięcej przydatnych informacji.

Warto też zabrać na zakupy kogoś, kto ma podobny rozmiar. Jeżeli bowiem panna młoda przymierza suknie ślubne w rozmiarze 46, a na zakupy zabrała same szczupłe koleżanki, istnieje spore ryzyko, że one będą wybierać dla niej takie sukienki, w jakich same wyglądałyby dobrze. Czasem robiąc to zupełnie nieświadomie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *