Jak zorganizować tanie wesele?

tanie wesele

Nawet przy mocno ograniczonym i okrojonym budżecie nie musisz rezygnować z marzeń o bajecznym przyjęciu weselnym. Taką imprezę da się bowiem zorganizować niewielkim kosztem.

Oczywiście z pewnych rzeczy będzie trzeba zrezygnować a na innych nieco przyoszczędzić, ale koniec końców to, jaki efekt przyniesie tania organizacja wesela, na pewno i tak przypadnie ci do gustu. No i dodatkowo będziesz mogła cieszyć się z faktu wydania znacznie mniejszych pieniędzy, niż to początkowo zamierzałaś.

Pora roku i dzień tygodnia znaczą więcej, niż myślisz

Na samym początku ustal datę planowanego wydarzenia, gdyż w zależności od tego, w jakim miesiącu i dniu zorganizujesz wesele, wydasz na nie albo mniej niż planowałaś, albo zdecydowanie za dużo.

Unikaj tych typowych dla wesel pór roku. Za przygotowanie całej uroczystości zapłacisz zdecydowanie najwięcej między kwietniem a październikiem, czyli w miesiącach letnich i wiosennych. Rozważ więc wybór innego terminu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zorganizować wesele dopiero na jesień lub zimą.

A gdy miesiąc zostanie już wybrany, pomyśl też o konkretnym dniu. Organizacja wesela może okazać się bardzo droga, jeżeli samo wesele zaplanujesz na sobotni wieczór. To najczęściej wybierany dzień, dlatego lepiej znajdź dla niego jakąś alternatywę.

Spokojnie możesz przecież zorganizować wesele w poniedziałek czy we wtorek. O ile tylko odpowiednio wcześnie poinformujesz wszystkich gości o swoich zamiarach, nikt nie będzie mieć do ciebie pretensji o to, że impreza nie odbywa się w dniu wolnym od pracy.

Negocjuj jakby jutra miało nie być

Zapamiętaj sobie również jedną bardzo ważną zasadę – każdą stawkę wolno ci negocjować. Nie musisz godzić się na ceny, które występują w oficjalnych cennikach usług. Zazwyczaj są one bowiem tak przygotowywane, aby w razie czego można było z nich trochę zejść i nieco je obniżyć. Tak właśnie działa rynek usługowy.

Bądź więc otwarta na różne propozycje i nie bój się rozmawiać z dostawcami czy usługodawcami. Ustal wcześniej, ile może cię wynieść organizacja wesela i zapisz sobie, jaką konkretnie kwotę chciałabyś przeznaczyć na każdy element związany z imprezą.

Trzymaj się koniecznie tych planów i nie daj się ponieść emocjom czy chwili. Większość firm chętnie nawiąże z tobą współpracę w ramach wyznaczonego przez ciebie budżetu. Ty musisz go po prostu określić i następnie przekazać informację o jego wysokości wszystkim dostawcom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *