Jak dobrać kolczyki dla panny młodej?

kolczyki

Zakup kolczyków wiąże się z dużym wyzwaniem. Wybierając się do jubilera lub drogerii chcemy kupić ładne ozdoby, które będą nam odpowiadały i które będą zgodne z panującą obecnie modą. Zapominamy jednak przy tym, że kolczyki muszą przede wszystkim pasować do typu naszej urody oraz owalu twarzy.

Aby w przyszłości nie popełniać błędów w wyborze kolczyków, musisz wiedzieć, które rodzaje kolczyków są dla Ciebie odpowiednie. Mam nadzieję, że w tym zadaniu pomoże Ci zbiór poniższych wskazówek.

Typ twarzy ma kluczowe znaczenie

Wybierając kolczyki konieczne jest określenie do jakiego typu zalicza się Twoja twarz. Rozważmy kilka opcji:

Jeżeli Twoja twarz jest raczej okrągłą i przypomina księżyc w pełni, to do takiego typu urody najlepszym wyborem będą cienkie podłużne kolczyki o objętościowym kształcie, również w postaci „łańcuszka” lub „kropelki”, ale także w kształcie owalu lub trójkąta.

Jeżeli Twoja twarz zarysem zbliżona jest do kwadratu, lub Twój nos jest długi i płaski lub Twoja twarz jest gładka lub posiada lekkie zakrzywienia to odpowiednie będą kolczyki z kamieniami w kolorach tęczy, lekko opalizujące.

Jeżeli jesteś osobą o wąskich rysach twarzy to idealne dla Ciebie będą umiarkowanie duże kolczyki w kształcie trójkąta lub kwadratu, a także „goździki”, „kropelki” lub „rzeźbione”, na przykład rzeźbione kolczyki pasztuńskie.

W przypadku gdy jesteś posiadaczką zwężającego się podbródka, czyli Twoja twarz ma wyraźny zarys trójkąta to najlepszym wyborem dla Ciebie będą kolczyki okrągłe lub owalne.

Owalny kształt twarzy jest uważany za perfekcyjny pod względem doboru biżuterii, gdyż kształt Twojej twarzy sprawia, iż każdy typ kolczyków nadaje Ci elegancji i szykowności. Najbardziej jednak udanym połączeniem są kolczyki w formie małych klipsów i dużych owalnych pierścieni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *