Niestety wszystko co związane ze ślubem jest bardzo kosztowne. Dlatego koniecznie zobaczcie jak oszczędzić na weselu.

1. Zanim rozpoczniecie negocjacje musicie wiedzieć co to słowo oznacza.

Negocjowanie nie znaczy kupowanie po niższych cenach niż oferuje rynek, bo jest to po prostu niemożliwe. Jeśli chcemy zaoszczędzić powinniśmy pytać o zniżki lub pakiety dla nowożeńców. Oferty z polecenia też są dobrą taktyką na zniżki. Warto również spytać wśród znajomych jakie oni mieli ceny i próbować wytargować podobne ceny.

2. Dowiedz się jakie są standardy wśród ofert weselnych.

Powinniście wiedzieć jakie są minimalne i maksymalne ceny za daną usługę. Kiedy będziecie zorientowani w cenach będzie wiedzieć czego oczekiwać od Waszego budżetu.

3. Koniecznie wyznaczcie swój budżet

To podstawowa i najważniejsza czynność, którą musicie wykonać. Wyznaczcie granicę zanim wybierzecie się na spotkania. Jeśli będziecie znać swój budżet dobrze nie będziecie sobie stwarzać nadziei na rzeczy, na które Was nie stać.

4. Starajcie się omijać słowo „ślub”

Kiedy będziecie pytać się o ceny nie wspominajcie, że chodzi o przyjęcie weselne. Kiedy dowiecie się jakie są ceny będziecie mogli negocjować przyjęcie.

5. Zanim wybierzecie datę ślubu dokładnie się nad nią zastanówcie.

Jeśli chodzi o wesela są miesiące poza sezonem, na przykład wrzesień, grudzień, marzec. Wiosenny czy zimowy ślub też potrafi być piękny, a te miesiące dają nam większą szansę do negocjacji.

6. Negocjujcie cenę płacąc od razu za całość.

Jeśli macie taką możliwość to postarajcie się zapłacić w całości za usługi przed przyjęciem. Możecie wtedy negocjować ceny. Dobrym sposobem na negocjacje jest wyjęcie pieniędzy i ustalanie ceny. Sprzedawca widząc pieniądze szybko godzi się na propozycje. Więc płacenie gotówką zamiast przelewem jest również dobrym posunięciem.

7. Pytajcie salę o dekoracje

Niektóre sale oferują dekorowanie sali w cenie wesela, więc jest to doskonała okazja do zaoszczędzenia. Spytajcie również wśród znajomych czy nie pozostały im dekoracje weselne.

8. Wszystko z jednego miejsca

Starajcie się zamawiać wszystkie słodkości w jednej cukierni, wszystkie alkohole w jednej hurtowni. Możecie wtedy liczyć na zniżkę ilościową.

9. Wymiana usług

Niektóre firmy, szczególnie te, które są nowe na rynku chętnie zareklamują się na weselach. W zamian za to zaoferują Wam swoje usługi. Zaproszenia z logo, kwiaty z wizytówką lub ciasto z etykietkami. Pomysłów jest wiele i ofert zapewne też.

10. Wszelkie rozmowy powinny odbyć się jedynie z szefostwem

Targować można się jedynie z szefostwem, więc kiedy przechodzisz do konkretów to od razu pytaj o szefa lub menadżera firmy.